Źródełko wody pitnej w naszej szkole

Wraz z początkiem roku szkolnego w naszej szkole pojawiło się źródełko wody pitnej. Jest to praktyczne rozwiązanie zapewniające dostęp do wody pitnej wszystkim uczniom. Fontanna umożliwia ugaszenie pragnienia bez konieczności stosowania plastikowych butelek lub kubków. Jest bardzo prosta w obsłudze i bez trudności korzystają z niej dzieci. Zgodnie z zaleceniami żywieniowymi dzieci powinny wypijać minimum 6-8 szklanek płynów dziennie, najlepiej w postaci wody. Przy dużej aktywności fizycznej lub wysokiej temperaturze otoczenia ilość wody powinna zostać zwiększona o dwie szklanki. Gdy dziecko za mało pije, następuje odwodnienie organizmu, w efekcie dziecko jest osłabione, zmęczone, może je boleć głowa, ma obniżoną koncentrację i sprawność fizyczną.
Mamy nadzieję, że atrakcyjność picia ze źródełka zachęci uczniów do picia wody.
 

Zdjęcia: