Aktualności

Wycieczka – Śląskie Atrakcje

Wycieczka – Śląskie Atrakcje

29 listopada klasa 1 i 2 pojechały na wycieczkę w ramach projektu POZNAJ POLSKĘ. Najpierw zwiedziły Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – Sztolnię Luizę. Podczas zwiedzania kopalni dzieci zdobywały wiedzę na temat Legend Śląskich. W kopalni dzieci spotkały Skarbnika. Dowiedziały się, jakimi narzędziami posługiwano się kiedyś w kopalni. Uczniowie mieli możliwość poznać z bliska jak trudna i wymagająca jest praca górnika, wykonywały różnorodne zadania, takie jak cięcie drewna. Wszystko zakończyło się wyjazdem kolejką na powierzchnię. Następnym etapem zwiedzania była Radiostacja Gliwice, która została wpisana na listę Pomników Historii, na której znajdują się obiekty o szczególnych wartościach materialnych i niematerialnych dla dziedzictwa kulturowego Polski. Po smacznym obiedzie odwiedzili Kolejkowo – miniaturowy świat pełen detali. To niezwykłe tętniące życiem miejsce, które skupia 15 makiet.
Przedstawiają wspaniały Śląsk i jego mieszkańców, łącznie ponad 3500 figurek ludzi i zwierząt. Dodatkowo spotkało nas ogromne zaskoczenie – miasto w całości wykonane z piernika, lukru i cukierków – po którym jeździł piernikowy pociąg. Wszędzie unosił się zapach wanilii i piernika. Szkoda, że nie można było tego spróbować. Nasi uczniowie z zapartym tchem słuchali przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o każdej z makiet, wtrącając ciekawostki. Uczniowie na długo zapamiętają tę przygodę!

Śniadanie daje moc!

Jak co roku, 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie każdej klasy, własnoręcznie przygotowali sobie zdrowe posiłki pełne witamin.

Czytaj dalej