Aktualności

Chemia w praktyce!

Chemia w praktyce!

W piątek 29 listopada klasy 7 i 8 wybrały się do Opola na Wydział Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie odwiedzili laboratorium uniwersyteckie, gdzie pod okiem Pani doktorant Karoliny Banaś przeprowadzili  kilka ciekawych doświadczeń. Dzieci zapoznały się z technikami separacyjnymi stosowanymi w laboratorium chemicznym, takimi jak destylacja, ekstrakcja, chromatografia. Pani doktorant wraz z dziećmi przeprowadziła kilka barwnych reakcji, na koniec można było pobawić się ciekłym azotem i stałym dwutlenkiem węgla.  

Uczniowie serdecznie dziękują p. Karolinie i p. Robertowi za możliwość wzięcia udziału w żywej lekcji chemii.  

 

Tydzień Bezpieczeństwa

Bezpieczne wakacje – uczniowie NSP w Grodzisku przypominają zasady bezpieczeństwa 16 czerwca 2026 r. uczniowie klas 2 i 3 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grodzisku wzięli

Czytaj dalej

Egzamin na kartę rowerową

11 czerwca 2026 roku klasa 4 przystąpiła – po wcześniej zdanym egzaminie teoretycznym – do egzaminu praktycznego aby uzyskać kartę rowerową. Podjęte wyzwanie zostało zwieńczone

Czytaj dalej