Programy edukacyjne

Klasa III chętnie uczestniczy w programach edukacyjnych. W pierwszym półroczu brała udział w programie edukacyjnym  o bezpieczeństwie dzieci i psów „PSIA LEKCJA”, oraz w ekologicznym programie EkoEksperymentarium.

Program PSIA LEKCJA wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zachęca i angażuje dzieci do odpowiedzialnej postawy oraz do działania społecznego na podstawie zdobytej wiedzy.

Program EkoEksperymentarium uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci

. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.