Aktualności

Z wizytą w Bibliotece Publicznej i Austriackiej w Opolu

Z wizytą w Bibliotece Publicznej i Austriackiej w Opolu

5 grudnia uczennice i uczniowie klas: piątej, szóstej i siódmej wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W Bibliotece Głównej p. Magdalena Mączyńska zaprosiła nas na wirtualną wycieczkę do Nowego Jorku, podczas której dowiedzieliśmy wielu ciekawych faktów na temat założenia miasta, jego historii i obecnego wizerunku. Wszystkie informacje poparte zostały zdjęciami i częściowo przekazane w języku angielskim. Drugą część pobytu w Opolu stanowiły zajęcia warsztatowe, na które udaliśmy się do oddziału Biblioteki Wojewódzkiej – do Biblioteki Austriackiej. Zajęcia te rozpoczęły się prezentacją zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckiego obszaru językowego. Następnie uczennice i uczniowie wykonali przestrzenne kartki świąteczne i umieścili w nich życzenia z okazji Bożego Narodzenia w języku niemieckim.

Daria Kulik

Alina Matusz

 

 

Tydzień Bezpieczeństwa

Bezpieczne wakacje – uczniowie NSP w Grodzisku przypominają zasady bezpieczeństwa 16 czerwca 2026 r. uczniowie klas 2 i 3 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grodzisku wzięli

Czytaj dalej

Egzamin na kartę rowerową

11 czerwca 2026 roku klasa 4 przystąpiła – po wcześniej zdanym egzaminie teoretycznym – do egzaminu praktycznego aby uzyskać kartę rowerową. Podjęte wyzwanie zostało zwieńczone

Czytaj dalej