Projekt „Zdrowo jemy i rośniemy”

W tym tygodniu klasa pierwsza uczestniczyła w projekcie „Zdrowo jemy i rośniemy”, który dotyczył przede wszystkim zdrowego odżywiania. Realizowaliśmy go przez trzy dni. Pierwszego dnia poznawaliśmy jarzyny, o których mowa w wierszu Jana Brzechwy „Na straganie”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, dotknąć i spróbować różnych warzyw. Kolejny dzień upłynął nam na spotkaniu z Panią Dietetyk, która przedstawiła nam zasady zdrowego stylu życia. Omówiła z uczniami piramidę zdrowego żywienia, a następnie pierwszaki, wspólnie z klasą trzecią wykonały swoje własne piramidy, które zostały zawieszone w ich klasach. Ostatni dzień projektu to podsumowanie wiedzy o naszym zdrowiu. W związku z tym uczniowie klasy pierwszej zgodnie z poznanymi wcześniej zasadami przygotowali wspólnie zdrowe śniadanie.

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

Początek kalendarzowej wiosny stał się świetną okazją do pożegnania dotychczas królującej zimy. Maszerując w barwnym i dosyć głośnym korowodzie,  uczniowie przepędzili Panią Zimę i z