Aktualności

Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO – zielona szkoła

Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO – zielona szkoła

W dniach od 13-15 XII 2021r. uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem animatorek pobierali edukację w ośrodku szkoleniowym RZPWE w Niwkach. Zielona szkoła realizowana była w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. ,,Co możemy zrobić dla środowiska, by chronić bioróżnorodność? Rola i zadania szkoły w obszarze ekologii”. Prowadzone zajęcia dotyczyły ochrony wody oraz bioróżnorodności biologicznej. Uczniowie chętnie przeprowadzali doświadczenia i badania pod mikroskopem, dzięki czemu poznali skutki wysychania lub zamykania rzek i jezior, powody ich zanieczyszczenia. Szereg doświadczeń i zajęć w małych grupach pozwoliło uczniom praktycznie zgłębić wiedzę zdobytą na lekcjach chemii, biologii czy geografii, zaś pieczenie kiełbasek przy ognisku uprzyjemniło wspólnie spędzony czas w ośrodku.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zielonej szkoły.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy na sportowo. Rozpoczęliśmy od wspólnej gry w planszówki. Następnie na sali gimnastycznej czekały na dzieci konkurencje sportowe, wyścigi rzędów.

Czytaj dalej

Wyjazd do Oświęcimia

2 czerwca uczniowie 7 i 8 klasy udali się z wizytą do Miejsca Pamięci Auschwitz – Birkenau. Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu

Czytaj dalej

Występ uczniów

W dniu 28 maja dzieci z naszej szkoły brały udział w uroczystości poświęcenia wozu strażackiego OSP Grodzisko. Przygotowały krótki program artystyczny z wierszykami, piosenkami i

Czytaj dalej