Aktualności

Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO – zielona szkoła

Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO – zielona szkoła

W dniach od 13-15 XII 2021r. uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem animatorek pobierali edukację w ośrodku szkoleniowym RZPWE w Niwkach. Zielona szkoła realizowana była w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. ,,Co możemy zrobić dla środowiska, by chronić bioróżnorodność? Rola i zadania szkoły w obszarze ekologii”. Prowadzone zajęcia dotyczyły ochrony wody oraz bioróżnorodności biologicznej. Uczniowie chętnie przeprowadzali doświadczenia i badania pod mikroskopem, dzięki czemu poznali skutki wysychania lub zamykania rzek i jezior, powody ich zanieczyszczenia. Szereg doświadczeń i zajęć w małych grupach pozwoliło uczniom praktycznie zgłębić wiedzę zdobytą na lekcjach chemii, biologii czy geografii, zaś pieczenie kiełbasek przy ognisku uprzyjemniło wspólnie spędzony czas w ośrodku.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zielonej szkoły.

Programy edukacyjne

Klasa III chętnie uczestniczy w programach edukacyjnych. W pierwszym półroczu brała udział w programie edukacyjnym  o bezpieczeństwie dzieci i psów „PSIA LEKCJA”, oraz w ekologicznym

Czytaj dalej

Wigilie klasowe

W tym roku szkolnym nauka zdalna znowu nas zaskoczyła, w związku z czym musieliśmy zorganizować wigilie klasowe tydzień wcześniej, kiedy jeszcze dzieci były w szkole.

Czytaj dalej

Wycieczka do Wrocławia

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili pod koniec listopada Wrocław. Było zwiedzanie zabytków, spacer szlakiem wrocławskich krasnoludków, podziwianie panoramy, zajęcia w Hydropolis i wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym.

Czytaj dalej