Aktualności

Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO – zielona szkoła

Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO – zielona szkoła

W dniach od 13-15 XII 2021r. uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem animatorek pobierali edukację w ośrodku szkoleniowym RZPWE w Niwkach. Zielona szkoła realizowana była w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. ,,Co możemy zrobić dla środowiska, by chronić bioróżnorodność? Rola i zadania szkoły w obszarze ekologii”. Prowadzone zajęcia dotyczyły ochrony wody oraz bioróżnorodności biologicznej. Uczniowie chętnie przeprowadzali doświadczenia i badania pod mikroskopem, dzięki czemu poznali skutki wysychania lub zamykania rzek i jezior, powody ich zanieczyszczenia. Szereg doświadczeń i zajęć w małych grupach pozwoliło uczniom praktycznie zgłębić wiedzę zdobytą na lekcjach chemii, biologii czy geografii, zaś pieczenie kiełbasek przy ognisku uprzyjemniło wspólnie spędzony czas w ośrodku.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zielonej szkoły.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Pieczenie ziemniaków ma w naszym kraju długą tradycję. Związane było z wykopkami, które rozpoczynano w dzień św. Tekli (23 września). Wieczorami rozpalano na polach ogniska,

Czytaj dalej

Witaj Szkoło!

4 września znów rozbrzmiał dzwonek zwieńczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie klasy drugiej przywitali pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli swoją edukacyjną przygodę w naszej szkole. Ogromne

Czytaj dalej

Żegnaj Szkoło! Wakacje!!!

Zakończenie roku szkolnego to czas niezwykły dla uczniów. Jak co roku, po uroczystej mszy świętej, odbyła się gala, podczas której nastąpiło wręczenie świadectw i wyróżnień.

Czytaj dalej

Witaj Wiosno!

21 marca uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z radością pożegnali zimę, by móc cieszyć się upragnioną wiosną. Ze śpiewem na ustach przemaszerowali w barwnym korowodzie

Czytaj dalej