Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025, którego zasadniczym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo- kulturalnych, współpraca z innymi bibliotekami. Realizacja Programu rozpoczęła się od listy życzeń czytelniczych, czyli książek proponowanych przez uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Na jej podstawie dokonano zakupu książek i audiobooków do biblioteki szkolnej. Całkowity koszt zakupu książek to 2500 zł. Dla naszej małej szkolnej biblioteki to dużo, tym bardziej , że dzieci lubią czytać nowe książki i coraz chętniej sięgają po nowości czytelnicze.

Śniadanie daje moc!

Jak co roku, 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie każdej klasy, własnoręcznie przygotowali sobie zdrowe posiłki pełne witamin.

Czytaj dalej

Wycieczka do Trójmiasta

Już trzeci raz uczniowie z Grodziska pojechali na wycieczkę krajoznawczą, tym razem za cel obrali sobie nadmorskie miejscowości. Mowa oczywiście o Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Czytaj dalej