Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025, którego zasadniczym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo- kulturalnych, współpraca z innymi bibliotekami. Realizacja Programu rozpoczęła się od listy życzeń czytelniczych, czyli książek proponowanych przez uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Na jej podstawie dokonano zakupu książek i audiobooków do biblioteki szkolnej. Całkowity koszt zakupu książek to 2500 zł. Dla naszej małej szkolnej biblioteki to dużo, tym bardziej , że dzieci lubią czytać nowe książki i coraz chętniej sięgają po nowości czytelnicze.

Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dwie nauczycielki naszej szkoły zakończyły szkolenie Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej (LILCES), zdobywając grant na wyposażenie naszej placówki.





