Aktualności

Gwiazdka w Grodzisku

Gwiazdka w Grodzisku

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. Po długiej przerwie znów były wystawiane w naszej szkole. Przedstawienie jasełkowe miało za zadanie rozważenie okoliczności narodzin Pana Jezusa i było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Ten dzień był również okazją do złożenia serdecznych życzeń Babciom i Dziadkom z racji minionych ich świąt. Tak naprawdę przez cały rok wnuczęta pamiętają o nich, ale wspólna impreza środowiskowa pod nazwą ,,Gwiazdka” pozwoliła w sposób uroczysty uświetnić ich obecność. Ten szczególny czas umilił wspólny poczęstunek przy kawie i pysznych ciastach będących dziełem mam uczniów naszej szkoły.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Pieczenie ziemniaków ma w naszym kraju długą tradycję. Związane było z wykopkami, które rozpoczynano w dzień św. Tekli (23 września). Wieczorami rozpalano na polach ogniska,

Czytaj dalej

Witaj Szkoło!

4 września znów rozbrzmiał dzwonek zwieńczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie klasy drugiej przywitali pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli swoją edukacyjną przygodę w naszej szkole. Ogromne

Czytaj dalej

Żegnaj Szkoło! Wakacje!!!

Zakończenie roku szkolnego to czas niezwykły dla uczniów. Jak co roku, po uroczystej mszy świętej, odbyła się gala, podczas której nastąpiło wręczenie świadectw i wyróżnień.

Czytaj dalej

Witaj Wiosno!

21 marca uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z radością pożegnali zimę, by móc cieszyć się upragnioną wiosną. Ze śpiewem na ustach przemaszerowali w barwnym korowodzie

Czytaj dalej