Aktualności

Pamiętamy o 11 listopada 1918 roku !!!

Pamiętamy o 11 listopada 1918 roku !!!

 

W piątek 8 listopada odbył się w naszej szkole apel poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości. Rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego tym samym wpisując się  w akcję
„Szkoła do hymnu”. Cała społeczność szkolna przyszła ubrana na galowo i aktywnie wzięła udział w uroczystościach. Była gra na klarnecie, śpiew, występ dzieci z klasy drugiej i trzeciej oraz recytacje wierszy patriotycznych przez uczniów najstarszej klasy. Wszystko to na tle biało-czerwonej dekoracji. Wszystkim towarzyszył wyjątkowy nastrój zadumy i powagi. W ten sposób uczniowie uczcili zbliżające się święto i pamięć o przełomowych wydarzeniach w dziejach naszego Narodu. Data 11 listopada 1918 roku na zawsze pozostanie w sercach Polaków.

Auto tekstu: Robert Szecel

 

Dzień świętego Patryka

17 marca to ważny dzień w Irlandii i Stanach Zjednoczonych, ale również wszędzie tam, gdzie mieszkają Irlandczycy lub ich potomkowie. Tego dnia obchodzony jest Dzień

Czytaj dalej

Pieczenie pierniczków

W oczekiwaniu na te jedyne w swoim rodzaju, pełne magii świąteczne dni uczniowie klasy I z wielkim entuzjazmem zabrali się za wypiekanie świątecznych pierniczków. Wspólne

Czytaj dalej